Ви коли-небудь задавалися питанням про те, завдяки чому хтось стає хорошим спортсменом? Або видатним лідером? Або відмінним батьком? Чому деякі незмінно досягають своїх цілей, а інші – зазнають невдачі?

У чому ж різниця? Що може бути важливіше розуму і таланту? І що таке «звірячі казарми» Вест-Пойнта? Про це ми і поговоримо!

Зазвичай на ці питання ми відповідаємо міркуваннями про талант. Напевно, він найрозумніший учений в лабораторії. Він від природи може бігти швидше, ніж всі інші гравці команди. Він видатний бізнес-стратег.

Але, думається, ми всі знаємо – справа не тільки в цьому.

Насправді, якщо ви глибше замислитеся над цими питаннями, то зрозумієте, що талант і розум грають зовсім не таку велику роль, як здається спочатку. Результати досліджень показують, що розуму ми зобов’язані лише 30% досягнень – тобто, розум тільки верхівка айсберга.

Але що ж важливіше розуму і таланту? Відповідь: духовна стійкість.

Виявляється, духовна стійкість, яку ще називають «силою волі», грає набагато більшу (ніж якась ще якість) роль в досягненні цілей, що відносяться до здоров’я, кар’єри, навчання, бізнесу і життя в цілому.

І це чудова новина, адже, наприклад, зі своїми успадкованими від батьків генами вдіяти ви нічого не можете, а духовну стійкість розвинути більш ніж реально.

Чому духовна стійкість так важлива? І як її в собі розвинути?

Давайте поговоримо про це докладніше.

Духовна стійкість і армія США

Щорічно приблизно 1,300 кадетів приходять на перший курс Військової академії Вест-Пойнт. У перше літо в кампусі кадетам необхідно пройти ряд випробувань, неймовірно важких фізично і морально. Ця літня програма ініціації в академії називається «звірячими казармами».

За словами дослідників, які спостерігали за кадетами Вест-Пойнт, «звірячі казарми» – продумане навмисне випробування кордонів можливостей кадетів, їх фізичної, емоційної та духовної витримки. Щось подібне проходять і агенти ФБР, сила волі яких також на висоті.

Можливо, ви уявляєте собі, що кадети, успішно впоралися зі «звірячими казармами», крупніше, сильніше або, принаймні, розумніші за своїх товаришів. Але Анджела Дакворс, дослідниця з Університету Пенсільвааніі, спостерігаючи за кадетами, виявила дещо зовсім інше.

Дакворс досліджувала досягнення кадетів, а точніше, то, як духовна стійкість, завзятість і ентузіазм впливають на здатність досягати цілей. У Вест-Пойнт вона спостерігала за 2,441 кадетом на двох перших курсах.

Вона записувала їх успіхи в школі, результати вступних випробувань, оцінку їх лідерського потенціалу (що відображає їх активність в позаурочних заняттях), результати перевірки рівня фізичної підготовки (стандартизованого тесту, що складається з фізичних вправ), а також їх оцінку за шкалою сили волі (вимірює завзятість і ентузіазм в досягненні довгострокових цілей).

І ось що вона з’ясувала …

Чи не сила, що не розум, і не лідерський потенціал були вирішальними в тому, чи завершить кадет випробування «звірячими казармами» успішно. Вирішальну роль в цьому грала сила волі – завзятість і прагнення досягати довгострокових цілей.

Насправді, кадети, які отримали 60 або більше пунктів за шкалою сили волі, частіше за інших успішно витримували випробування «звірячими казармами». Саме сила духу визначала успіх кадетів, а не їх талант, розум або спадковість.
У чому важлива сила духу?

Дослідження Дакворс показало важливість сили духу в багатьох сферах.

Крім результатів описаного вище дослідження в Вест-Пойнт, вона також виявила, що …

Студенти Ліги Плюща, що відрізняються від товаришів більшою силою волі, отримують кращі оцінки індивідуальних показників діяльності, навіть якщо їх оцінки за іспити нижче, тобто, якщо вони «дурніші».
При порівнянні двох людей одного віку, але з різними рівнями освіти, саме сила волі (а не інтелект) визначає, чия освіта в підсумку буде краще.
Учасники змагання з правопису National Spelling Bee показують кращі результати не завдяки своєму IQ, а завдяки силі волі і регулярним тренуванням.

Сила волі і духу важлива не тільки в освіті. Вона важлива в чому завгодно, і це Дакворс і її колеги довели, опитуючи лідерів у всіх сферах:

Наша гіпотеза, яка полягає в тому, що сила волі важлива для високих досягнень в будь-яких сферах, була доведена в ході численних інтерв’ю з професіоналами в області інвестиційно-банківських послуг, живопису та мистецтва, журналістики, науки, медицини і права. У відповідях на питання, яка якість відрізняє кращих фахівців у своїх галузях, всі ці люди згадували силу волі так само часто, як і талант. Насправді, багато хто з них були в захваті від досягнень колег, які на перший погляд не здавалися такими ж обдарованими, як інші, але чия незмінна вірність своїм амбіціям була винятковою. Крім того, багато з подивом помітили, що їх неймовірно обдаровані однолітки аж ніяк не досягли вершин у своїй області

– Анджела Дакворс

Ви, напевно, вже не раз переконалися в правдивості цього на власному досвіді.

Пам’ятайте вашого друга, який розгубив свій талант?

Як щодо вашого співробітника, який вичавив максимум зі свого потенціалу?

Чи знаєте ви кого-то, хто продовжує наполегливо йти до мети, незалежно від того, скільки часу це займає?

Тут ★ можна прочитати повний текст дослідження, але ось головне, до чого воно зводиться:

У кожній сфері життя – в освіті, роботі та здоров’я – сила волі, духовна стійкість і наполегливість впливає на ваш успіх більше будь-якого іншого чинника.

Інакше кажучи, талант дуже переоцінюють.
Завдяки чому формується духовна стійкість?

Міркування про духовної стійкості, силі волі та наполегливості – це відмінно. Але що собою представляють ці якості в реальному світі?
Грубо кажучи, стійкість і сила волі зводяться до витримки.

Сильні духом спортсмени мають більшу витримкою, ніж інші. Вони не пропускають тренування. Вони не відкладають поставлені перед ними завдання. Вони ніколи не підводять товаришів по команді.

Сильні духом лідери більш витримані, ніж їх товариші. У них є чітка мета, до якої вони йдуть щодня. Вони не дозволяють короткостроковій вигоді, негативним відгукам або напруженого розкладом стати перепоною на їхньому шляху до втілення мети. Вони організовують людей навколо – не один раз, а знову і знову.

Сильні духом художники, письменники та інші творчі люди працюють з більшою регулярністю, ніж більшість. Вони працюють регулярно, за розкладом, а не тільки тоді, коли відчувають прилив натхнення. Вони підходять до роботи як справжні професіонали, а не як аматори. Вони незмінно роблять найважливіше в першу чергу і не намагаються ухилятися від відповідальності.

Гарна новина полягає в тому, що силу волі і наполегливість можна зробити визначальними вас рисами, незалежно від ваших вроджених талантів. Ви можете стати більш витриманим. Ви можете розвинути неймовірний рівень духовної стійкості.

Але як?
Виходячи з досвіду, існує 3 відмінно працюють стратегії…

1. Визначте, у чому для вас виражається духовна стійкість

Для курсантів Вест-Пойнт духовна стійкість – успішно пройдена літо «звірячих казарм».

А для вас вона може означати …

Витримати місяць, не пропустивши жодного тренування.
Витримати тиждень, не вживаючи обробленої чи фабричний їжі.
Два дні поспіль виконувати свої робочі завдання до терміну.
Тиждень медитувати щоранку.
Виконати один додатковий повтор в кожному сеті вправ в спортзалі.
Щонеділі в одному місяці зустрічатися з друзями.
Протягом тижня витрачати одну Зараз на творчість.

Як би ви не визначили духовну стійкість для себе, проясніть, що вона вам дасть, чого ви зможете з її допомогою досягти. Духовна стійкість це абстрактне поняття, але в реальному світі воно прив’язане до конкретних дій. Ви не зможете за помахом чарівної палички знайти силу духу, ви можете тільки розвинути і підтвердити її реальними діями.

З цього випливає другий пункт …

2. Духовна стійкість створюється невеликими справжніми перемогами

Ви не можете стати витриманим і цілеспрямованим, якщо ви слабкі духом. Скільки тренувань ви пропустили через те, що не ваше тіло, а ваш розум говорив вам, що ви втомилися? Скільки повторів вправ ви не зробили через те, що ваш розум говорив вам: «Дев’ять повторів досить. Десятий ні до чого »? Більшість людей, включаючи мене – тисячі. І в 99% випадків причиною була слабкість не тiла, а духу.
– Дрю Шемрок

Ми часто думаємо, що суть духовної стійкості полягає в тому, як ми реагуємо на екстремальні ситуації. Наскільки добре ви виступили на чемпіонаті? Чи можете ви впоратися з втратою одного з членів своєї сім’ї? Ви зможете відразу повернутися в справу, якщо ваш бізнес збанкрутує?

Безсумнівно, екстремальні ситуації перевіряють нас на мужність, наполегливість і духовну стійкість … Але що щодо повсякденних обставин?

Духовна стійкість подібна м’язам. Її потрібно тренувати, щоб вона росла і розвивалася. Якщо ви не зможете подолати себе навіть в дрібницях, то коли вам стане дійсно важко, ви будете слабкі і не готові з гідністю впоратися з труднощами.
Але так бути не повинно.

Робіть десять повторів вправи, коли вам здається, що простіше зробити всього дев’ять. Створюйте нове замість того, щоб споживати. Задавайте додаткові питання, навіть коли вам простіше просто мовчки прийняти те, що вам говорять. Доведіть собі тисячею дрібниць, що в вас достатньо мужності для того, щоб кожен день боротися з життєвими труднощами.

Духовна стійкість будується малими перемогами. Вона створюється щоденним правильним вибором, що розвиває нашу «м’яз сили духу». Всі ми хочемо бути сильними духом, але тільки доклавши певних зусиль ви можете розвинути цю силу в собі. Тільки реальні дії, а не слова і думки будують духовну стійкість.

3. Духовна стійкість полягає в правильних звичках, а не в мотивації

Мотивація не постійна. Сила волі залишається з вами завжди.

Суть духовної стійкості не в неймовірному натхненні або хоробрості. Її суть – у розвитку повсякденних звичок, які дозволяють вам дотримуватися розкладу і знову і знову долати труднощі, не відволікаючись на дрібниці.

Духовно стійким людям не обов’язково бути сміливішими, талановитіший або розумнішими за інших – але їм потрібно бути витриманими. Духовно стійкі люди розвивають щоденну систему, що допомагає їм фокусуватися на важливому, незалежно від кількості перешкод та труднощів, які на їх шляху ставить життя. Саме звички формують основу духовних переконань і допомагає нам досягати вершин.

Ось базові кроки, які допоможуть розвинути в собі нову звичку:

Почніть з створення своєї особистості.
Фокусуйтеся на малому у вашій поведінці, а не на серйозних різких трансформаціях, кардинально змінюють життя.
Розвійте вміння постійно робити те, що потрібно, незалежно від рівня мотивації, який ви відчуваєте.
Незмінно дотримуйтеся розкладу і не дуже хвилюйтеся про результати.
Якщо ви зазнали нищівну невдачу, встаньте на ноги поверніться в справу якомога швидше.

Духовна стійкість зводиться до звичок, навіть найменшим. Вона має на увазі, що ви постійно робите те, що повинні робити, і що ви щодня практикуєте необхідне для досягнення мети і дотримуєтеся розкладу.

Як ви розвинули в собі духовну стійкість?

Місія людини в суспільстві ясна: всі ми хочемо жити повноцінним, щасливим і здоровим життям і робити щось важливе для суспільства і світу в цілому, змінюючи його в кращу сторону.

Незалежно від того, які стратегії ми будуємо, незалежно від того, які цілі ми ставимо перед собою, як ми бачимо себе і людей навколо… Ніщо не може втілитися в реальність без духовної стійкості, завзятості та сили волі.

Коли стає занадто важко, більшість людей шукають щось простіше, на що можна було б перейти. Але коли занадто важко стає духовно стійкій людині, вона знаходить спосіб впоратися з усіма труднощами.

У житті трапляються екстремальні ситуації, що вимагають неймовірної хоробрості, життєстійкості і сили духу… Але для 95% обставин духовна стійкість зводиться просто до того, щоб бути більш витриманим, ніж більшість людей.

P.S. Рекомендуємо ще одну корисну статтю по темі роботи над собою – Як навчитися себе контролювати і почати жити тим життям, про яке ви мрієте.

Автор перекладу – Давиденко В’ячеслав, засновник компанії TESTutor.

(Visited 57 times, 1 visits today)