Швейцарія давно прославилась не тільки кращими годинниками, вишуканим шоколадом і надійними банками. Освіта в Швейцарії – теж одна з кращих в світі. Підтвердженням високої якості системи освіти Швейцарії є популярність швейцарських шкіл, приватних пансіонів і університетів у всьому світі.

Тут здобувають освіту діти з понад 100 країн світу.

Переваги навчання в школах і приватних пансіонах Швейцарії:

 • Серйозна мовна підготовка. Будь-яка програма навчання включає вивчення 2-4 мов.
 • Спрямованість на гармонійний розвиток особистості – приділяється рівна увага інтелектуальному, фізичному та духовному розвитку.
 • Високоякісне викладання по поліпшеним і адаптованим методикам. Швейцарія вважається батьківщиною реформаторського освіти.
 • Швейцарія – високорозвинена багата країна з дуже високим рівнем життя. Це означає – стабільність, безпеку, високий рівень культури, престиж.
 • Широта світоглядів і мультинаціональність – завдяки безпосередньому спілкуванню з представниками корінних європейських народів, які проживають тут – німцями, французами, італійцями, англійцями – учні мають можливість близько познайомитись з їх культурою і менталітетом, розвинути толерантність і дипломатичність, глибше зрозуміти мову і відпрацювати бездоганну вимову.
 • Система освіти в основному орієнтована на іноземців і гарантує найвищу підготовку до вступу в практично будь-якого університету, включаючи топ-100 вузів світу.
 • Швейцарія на протязі останніх 11 років демонструє незмінно високі показники підготовки випускників своїх шкіл. За даними моніторингу Оцінювання Якості Освіти в школі PISA Рівень Підготовки швейцарських школярів істотно вище середнього по ОЕСР (Організація Економічного Співробітництва та Розвитку) рівня.
 • М’який клімат, гірське повітря і прекрасна природа сприяють зміцненню здоров’я.
 • Сучасна інфраструктура шкіл дозволяє займатися найрізноманітнішими видами спорту цілий рік (фігурним катанням, гірськими лижами, альпінізмом, верховою їздою, командними іграми, плаванням, яхтингом і т.д.) і надає затишне сучасне житло і повноцінне здорове харчування.
 • Можливість отримати громадянство.

Вища освіта в Швейцарії

У Швейцарії, в залежності від отриманого атестата зрілості, навчання можна продовжувати в вузах або підвищених спеціальних школах. Примітно, що в країні немає вузів-гігантів. Всі вони досить компактні і узкоспеціалізірованни. Найбільший – Університет Цюріха – налічує близько 20 000 студентів, в інших же учнів в 2-3 рази менше. Після закінчення вузу випускник отримує ступінь ліцензіата (Lizentiat) або диплом (диплом). Обидві мірою відповідають ступеня магістра. Докторська ступінь передбачає ще 2-3 роки навчання. Швейцарські вузи визнані кращими в світі в сфері готельного бізнесу і туризму. Потужними також вважаються бізнес-школи (MBA) і університетські програми в сфері фінансів і банківської справи. Здобути освіту в Швейцарії не просто престижно, це відкриє безліч перспектив на міжнародному ринку праці.

Переваги навчання в вузах Швейцарії:

 • Одна з найсильніших сторін вищої освіти в Швейцарії – прикладний характер навчання. Практичні заняття і стажування – найважливіша складова навчання.
 • Швейцарська модель освіти в сфері готельного та туристичного бізнесу вважається еталонною.
 • Навчання в державних вузах безкоштовне, в тому числі для іноземців.
 • Швейцарські дипломи котируються в усьому світі, завдяки загальновизнаному високій якості освіти та відповідності всім міжнародним стандартам.
 • У міжнародних рейтингах найкращих вузів світу Швейцарія традиційно займає 4-9 позиції, поступаючись лише США, Канаді та Великобританії

Мовні програми в Швейцарії

Швейцарія – одна з найпопулярніших країн для вивчення іноземних мов. Це пояснюється тим, що тут є можливість спілкуватися з корінними жителями-4 носіями європейських мов – англійської, французької, німецької, італійської. Саме тому багато програм припускають одночасне вивчення 2 мов. Адже студент може глибоко зануритися в мовне середовище, культуру і традиції відразу кількох народів. Більш того, мовні курси завжди пропонують насичену спортивну і культурно-розважальну програму, завдяки ідеальним кліматичним умовам. Більшість мовних шкіл розміщені на березі озер або в гірських курортних містечках. Швейцарія спеціалізується не тільки на літніх школах. Завдяки природним умовам мовні школи працюють цілий рік.

(Visited 78 times, 1 visits today)